Aşk - Suna ALTINÖZ

Aşk


      Aşkı bilir misin desem, anlatır mısın? Sevdin mi desem, yoksa sevmek de nedir, yüreğimde eridim mi dersin?

      Aşk, mantığın üstüne taht kuran bir duygudur. Gelir ve usulca, kalbinin kapısından içeri süzülüverir. Tüm ruhuna dağılıverir. Seni esir alır aşk. Karşılığı varsa uçurur, yoksa kavurur. Cenneti de gösterir sana, cehennemi de hissettirir. Hesap dışıdır aşk. Bir bakmışsın hiç aklına gelmeyecek birisine, çekiliyorsundur yavaş, yavaş. Bir bakışına dalarsın, bir tatlı sözüne kanarsın.

      Dünyanın, güneşin etrafında dönüşü gibi dönersin çevresinde. Uzaklaşamazsın. Çünkü mesafeler senin karanlığın olur. Onsuz geceler uykusuzdur. Aşk, ruhunun yeniden doğmasıdır. Yüreğindeki acılara, açılan yaralara ilaçtır. Gece yastığına baş koyduğunda, tatlı tatlı, hayallere dalışındır aşk. Hele ki, yârinin sesini duyarak uykuya daldınsa, buluttan yataklarda uyuyuşundur aşk.

      Yüreğinde bir kıpırtı olur güne uyanırken, sanki çiçekleri dolaşan bahar kelebeklerinin tatlı kanat çırpınışı tüm ruhunda dolaşmaktadır. İçin içine sığmamaktadır. O çırpınan kanatlara tutunup ta sevdiğime gitsem duygusudur aşk. Sevdiğim gelse de sımsıkı sarılsam, kokusunu içime çeksem, bir küçücük buse alıp versem arzusudur aşk.

     Aşk, sevdiğinin yoluna baş koymaktır. Menfaat, çıkar ilişkisinin olmadığı bir duygudur aşk. Aşk rengarenk bir duygudur. Yağmurdan sonra çıkan gök kuşağı gibidir. Tatlı tatlı renk geçişi duyguları vardır aşkın. Pembesi vardır, buğulu gözlerde kaybolduğun. Birisi vardır, kaybetmekten korktuğun. Alev alev yanışının rengidir kırmızı. Sevdiğine duyduğun, tertemiz şehveti anlatan güllerin al rengidir aşk. Her duygusu tatlı ve güzeldir karşılıklı bir sevdanın.

     Mutlu bir yuvanın temelidir aşk. Sevdiğini, her haliyle sevip kabullenmenin adıdır, çıkarsız, menfaatsiz bir aşk. Yârinin mutluluğu için yoluna baş koymaktır. Sevdiğinin canını, kendi canından üstün tutmaktır, merhametle sevdiğinin üzerine titremektir gerçek aşk. Sevdiğinin bir damla göz yaşına kıyamamaktır. Sevdiğinin mutluluğundan mutlu olmaktır aşk.

     İşte! Öyle güzel bir duygudur ki, meleklerin kanatlarına tutunup cenneti görmek gibidir ebedi aşk, ebedi sevda. Cennette de bir olmanın adıdır ebedi sevda, ebedi aşk…

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
31Tem

AYDIN’IN BALLI ALTINLARI

25Tem

KADIN DA ÖZGÜRLÜK

22Tem

MANEVİYATTAKİ HUZUR

28Haz

Aşk

13Haz

DÜNYA YALAN, ÖLÜM GERÇEK

saniye sonra kapatılacak. REKLAMI GEÇ
uğur soğutma aş