Yerel Lezzetlerin Yeni Adresi 'Köy Usulü' Açıldı

Uzun ve sağlıklı yaşamın merkezi olarak bilinen, yılın dört mevsiminde yetişen ürünleri ile birçok gıda markalarını bünyesinde barındıran Nazilli'de yeni bir yerel lezzet satış noktası daha ilçe halkının hizmetine sunuldu. İlçeye değer katan destekleri ile tanınan Nazillili fotoğraf sanatçısı Muammer Taşdelen, bundan böyle tanıtımlarını yaptığı ürünlerin satışını da yapacak.

PAYLAŞ

‘Köy Usulü’ ismini verdiği tamamen yerel lezzetlerin yer aldığı Hürriyet Caddesi üzerindeki yerel ürünler marketin açılışını ise Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan başta olmak üzere ilçe protokolünün katılımı ile gerçekleştirdi. Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, Nazilli Ticaret Odası Meclis Başkanı Gürdal Yüzügüler, İYİ Parti Nazilli İlçe Başkanı Cihat Öztürk ve yönetimi, AK Parti Nazilli İlçe Yönetimi, Nazilli Belediyesi meclis üyeleri ve davetliler katıldı. İşletmeciliğini Muammer Taşdelen’in yaptığı Köy Usulü Doğal Market’in açılış kurdelesini ise protokol üyeleri birlikte yaptı.

Önce internet, ardından market satışı

Köy Usulü isimli yerle ürünleri marketinin ilçeye ayrı bir konsept ile renk kattığını ifade eden İşletmeci Muammer Taşdelen, “Nazilli’mizin doğal ürünlerini internetten satışıyla başladığımız yolculuğa, satış mağazamızı açarak devam ediyoruz. Çok büyük bölümü yöremizin ürünlerinden oluşan ürün zincirimizde ev yapımı tadında reçellerden doğal kuru gıdalara (patlıcan, biber, kabak, dolmalıklar) yine Nazilli ürünleri olan tahin pekmez, Nazilli’de üretilen ve tüm Türkiye’nin tanıdığı Kozalak Reçeli, Türkiye’nin en büyük zeytin bahçesinden gelen altın madalya ödüllü zeytinyağlarına, bitkisel aromatik sabunlar, zeytin, incir, cennet elması kurusu, bitkisel yağlar, yine Nazilli’mizde işlenen baharat ve bakliyatlar, Pamukören'de üretilen incir çekirdeği yağı ve incir ürünleri (sabun, şampuan, maske, krem, incir kahvesi) yine Nazilli'miz de üretilen çikolatalı incir ve krokanlar ve taze egzotik meyvelerden, kuruyemişe kadar ürünlerimizi sağlıklı ve hijyenik ortamda müşterilerimizle buluşturuyoruz” dedi.

Başkan Özcan'dan siftah alışverişi

Kentin sosyo-ekonomik anlamda gelişmesi ve kalkınması için esnafa büyük destek veren Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, yöresel ürünlerin satıldığı markette ilk siftah alışverişini yaparak işletme sahibine bereketli kazançlar diledi. Başkan Özcan, Nazilli’nin hem üretim hem de ticaret noktasında hızla büyümeye açık bir kent olduğunun altını çizerek; “Üreticilerimizin kıymetli ürünlerinin daha da değerleneceği hale geleceği bu tür tesislerin açılması Nazilli’mizdeki ticari hayatın, ekonomik yapının ne kadar canlı olduğunun, kentimizin yatırımı ne kadar hak ettiğinin bir başka göstergesidir. Bu zor dönemde yaptıkları yatırımlardan ve kıymetli çalışmalarından dolayı işletme sahibi arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Dilerim ki Nazilli’mizde her geçen gün daha büyük yatırımlar olur. Nazilli’miz bunlar hak ediyor. Binlerce yıllık tarihinde de hep ticaret merkezi olmuş bir yer. Bundan sonra da inşallah hem üretim hem de ticaret noktasında başarılı yerlerde olacaktır. Memleketimize, milletimize hayırlı ve uğurlu olsun. Allah bol kazançlar nasip etsin” dedi.

Ali SOYDEMİR

Ali Soydemir

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN